گونسالو ایگواین: در آرژانتین شما را با فرصت‌های از دست رفته به یاد می‌آوردند، نه گل‌های زده!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گونسالو ایگواین پس از اعلام رسمی خداحافظی از تیم ملی آرژانتین درباره این اقدامش توضیحاتی ارائه کرد.

مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال چلسی که اخیراً به طور رسمی از جمع آبی‌وسفیدپوشان جدا شد، در این باره اظهار داشت: به نظرم دیگر وقت خداحافظی فرا رسیده بود و پس از تفکر فراوان و عمیق، تصمیم گرفتم به دوران حضورم در تیم ملی آرژانتین پایان دهم. می‌خواهم از حضور کنار خانواده‌ام لذت ببرم. به خاطر خوشحالی عده‌ای زیاد و ناراحتی عده‌ای کم، من دیگر در تیم ملی نخواهم بود؛ درست مثل کاری که دیگر هم‌تیمی‌هایم کردند.

وی افزود: حالا دیگر نیازی نیست نگران حضور یا عدم حضور من در تیم ملی باشید. به نظرم تصمیم خوبی گرفتم. در آرژانتین مردم بیشتر از اینکه از گل‌های زده شما حرف بزنند، از گل‌هایی که نزدید، انتقاد می‌کنند. گل‌های مرحله مقدماتی درست به اندازه گل‌های جام جهانی مهم هستند، چون بدون این گل‌ها شما اصلاً به جام جهانی نمی‌روید. وقتی از یک نفر به نحو بدی انتقاد می‌شود، همه آزرده می‌شوند. این شرایط ابعاد بزرگ‌تری هم دارد. به شخصه می‌دیدم این انتقادات خانواده‌ام را بیشتر از خودم آزرده می‌کند. هر کسی می‌تواند بگوید من این یا آن فرصت را از دست دادم، اما  همیشه نهایت تلاشم را برای تیم ملی کردم.

مهاجم پیشین تیم ملی آرژانتین همچنین تصریح کرد: از  ما به عنوان ناکام یاد می‌شد، اما من موافق نبودم. ناکامی یعنی نرفتن به جام جهانی نه باختن در سه فینال متوالی. شاید باید بیشتر به خودمان و سبک بازی‌مان ایمان می‌داشتیم، اما در هر حالت ما به سه فینال رسیدیم. از بازی برای تیم ملی لذت بردم. گلی به بلژیک زدم که  پس از چندین سال ما را به نیمه نهایی جام جهانی رساند. مردم بیشتر فرصت‌های از دست رفته شما را در خاطر دارند تا گل‌های‌تان را. همه آن موقعیت‌هایی که من گل نزدم را به خاطر دارند، اما گلی به بلژیک زدم، تاریخی بود.

ایگواین در خاتمه اظهار داشت: من فوتبال را می‌شناسم. هیچ وقت به کسی آزار نرساندم و همیشه صادق بودم. در جام جهانی 2018 همه‌ی ما با این انگیزه که می‌خواهیم بهترین عملکرد را داشته باشیم، به میدان رفتیم. شاید می‌دانستم آخرین جام جهانی من است. به همین خاطر حکم تیر آخر را برای‌مان داشت و می‌خواستیم به بهترین نحو کارها را انجام دهیم. نتیجه،  یک عقب‌گرد محسوس بود. اسکالونی به من زنگ زد و گفت در چه وضعیتی هستم و گفتم می‌خواهم در کنار خانواده‌ام باشم. هشت سال برای تیم ملی بازی کردم؛ کاری که برای بسیاری از بازیکنان بزرگ، نشدنی است.

گفتنی است ایگواین در سال 2009 برای اولین بار در تیم ملی آرژانتین به میدان رفت و با 75 بازی ملی و 32 گل در 31 سالگی بازنشسته شد.

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما