گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از امارات| عرب: پیروزی مقابل الاهلی دلچسب و به موقع بود/ درآمدمان ثابت اما مشکلات زیاد است

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از امارات، ایرج عرب در مورد اولین پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: خدا را شکر بازی خیلی خوبی بود. برای حضور تیم در اینجا تلاش زیادی شده بود و خوشبختانه کادرفنی و بازیکنان در این بازی بسیار خوب عمل کردند و نتیجه دلچسب و به موقعی رقم خورد.

وی با بیان اینکه از تماشاگرانی که آمدند و از ابتدا تا انتهای بازی تیم را تشویق کردند، تشکر می‌کنم درباره بلیت‌فروشی دیدار مقابل الاهلی که میزبان آن پرسپولیس بود، گفت: نمی‌توان گفت بلیت‌فروشی خیلی جالب بود، اما به‌هرحال انجام شد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در واکنش به این مسئله که به نظر می‌رسید با شروع بازی برخی به صورت رایگان وارد ورزشگاه شدند و به تماشای بازی نشستند، تأکید کرد: از این موضوع  اطلاع ندارم، اما جمعیتی که بود را ملاحظه کردید.

عرب درباره پشتیبانی که در این سفر از تیم صورت گرفت و برعکس دفعات قبلی که پرسپولیس راهی باشگاه ایرانیان می‌شد این بار در هتل پنج ستاره اقامت داشت، خاطرنشان کرد: من همیشه می‌گویم وضع باشگاه خوب است، چون اگر بگوییم خوب نیست هم اتفاقی رخ نمی‌دهد و کسی کمک نمی‌کند. به‌هرحال مثبت صحبت می‌کنیم تا حرف ما امیدوارانه باشد. با این حال باید بگویم هزینه‌های این بازی برای ما 10 برابر شد و در تأمین هزینه‌ها واقعاً با مشکل مواجه شدیم. ما این بازی را در تهران با یک دهم یا یک یازدهم مبلغی که هزینه کردیم، برگزار می‌کردیم. خستگی رفت و آمدمان، هزینه‌های زمین، هتل، پرواز و… را حساب کنید که همه این هزینه‌ها نیز با دلار انجام شد. با توجه به شرایط ارزی، چند روز بسیار سنگین را برای تأمین امکانات و حضورمان در امارات داشتیم. واقعاً باید برای این مسائل فکری کرد که درآمدهای ما ثابت، اما هزینه‌ها پیش‌بینی نشده است. هزینه میزبانی در اینجا 10 و 11 برابر شد که واقعاً برای ما خسته‌کننده است.

وی درباره اینکه آیا برای میزبانی در کشور ثالث وزارت ورزش و جوانان به باشگاه‌ها کمک نکرده است، گفت: وزارت ورزش امکان کمک کردن ندارد، اما باید فکری شود. ما درآمد ثابت اسپانسری و هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی مانند میزبانی داریم. شما پیش‌بینی هزینه دیگری را کرده‌اید، اما به یکباره 10 برابر هزینه شما بیشتر می‌شود. این 10 برابر هم ریالی نیست و ارزی است که دائماً تغییر می‌کند. حتی برای انتقال ارز هم مشکل داریم و روز گذشته در فرودگاه با مشکل بزرگی برای انتقال ارز مواجه شدم که باید فکری به حال این مسائل کرد. در خصوص مسائل مالی این مدت تلاش زیادی برای درآمدزایی داشتیم که باید مضاعف شود، اما در کنار این مسائل مشکلات این‌چنینی هم داریم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه فدراسیون در این چند سال قول داده که مسئله میزبانی از تیم‌های عربستانی را حل خواهد کرد، اما چرا این اتفاق رخ نمی‌دهد، گفت: برای حل این مشکل نامه زده‌ایم و قبل از آمدن به امارات بازهم نامه زدم تا شاید مشکل حل شود. اگر در تهران میزبانی می‌کردیم، یک دهم هزینه می‌کردیم و حمایت هواداران‌مان را داشتیم. ما حتی با حضور 70 هزار تماشاگر درآمدزایی می‌کردیم و فقط یک هتل برای اقامت تیم و مسئولان بازی لازم بود.

عرب در واکنش به این مسئله که آیا امیدوار است که بازی با تیم‌های عربستانی در کشور ثالث برای آخرین بار باشد، گفت: امیدوارم فکری کنند. چند روز سخت را داشتیم و به کسی هم چیزی نگفتیم. نخواستیم از مشکلات مالی صحبت کنیم تا روی روحیه تیم تأثیر بگذارد، اما مشکلات زیادی داشتیم.

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما