نیلوفر عبدی: به لحاظ فنی فاصله‌ای با حریفان آسیایی نداریم/ هاکی نیاز به دیده شدن دارد

نیلوفر عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: اردوهای تیم ملی هاکی بانوان به صورت رسمی از آبان ماه آغاز شد. اما پس از آن اردوهای تمرینی متوقف شد تا اسفندماه که اردوی بانوان دوباره شروع شد. طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته 5 مرحله اردوی آماده سازی برای حضور در قهرمانی آسیا در نظر گرفته‌ایم که تا کنون دو مرحله از این اردوها به پایان رسیده است.

وی افزود: اردوی سوم 8 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. در هرمرحله از اردوها نیز ریزش‌هایی داریم و تعدادی از بازیکنان حذف می‌شوند. باتوجه به برگزاری مسابقات المپیاد مدارس و لیگ بهترین‌ها را به اردوها دعوت کردیم. ابتدا 32 بازیکن به اردوها دعوت شد، اردوی سوم را نیز با 19 بازیکن در سرعین پیگیری می‌کنیم. در نهایت با 12 بازیکن به مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تایلند می‌رویم.

سرمربی تیم ملی هاکی بانوان ادامه داد: در شرایطی برای رقابت‌های قهرمانی آسیا آماده می‌شویم که سال‌هاست از حضور در این رقابت‌ها محروم بودیم. آخرین حضور هاکی بانوان در این مسابقات به سال 91 برمی‌گردد. خوشبختانه دکتر قدیمی ریاست فدراسیون هاکی نگاه ویژه‌ای به تیم بانوان دارد و شرایط خوبی را برای آماده سازی تیم بانوان فراهم کرده است.

عبدی یادآورشد: با وجود این که چند سالی است در مسابقات قهرمانی آسیا حضور نداشتیم اما به لحاظ فنی از حریفان فاصله نداریم البته تجربه آنها به مراتب بیشتر از تیم ایران است. دراین مدت نیز تلاش کردیم حریفان را به خوبی آنالیز کنیم و با نقاط ضعف و قوت رقبا آشنا شویم. امیدوارم بازیکنان مزد زحماتشان را به خوبی بگیرند.

وی تصریح کرد: پیشینه هاکی به ایران بازمی‌گردد اما شاید آنچنان که لازم شناخته نشده است. در حال حاضر تیم مردان ایران در صدر آسیا قرار دارد و عنوان سوم را در جام جهانی به دست آورده است. خیلی خوشبین هستم که تیم بانوان ایران نیز در فاصله زمانی کوتاهی جایگاه خوبی را در بین تیم‌های آسیای کسب کند.

 

انتهای پیام/

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما