لیگ قهرمانان اروپا| تاتنهام- آژاکس؛ شروع گام آخر شگفتی‌سازان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وقتی قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم‌نهایی، مسیر لیگ قهرمانان در فصل جاری را تا پایان راه ترسیم کرد، خیلی‌ها مشتاقانه  منتظر جدیدترین نسخه نابغه‌ای به نام پپ گواردیولا برای مهار کریس رونالدو در نیمه‌نهایی رویایی بین یوونتوس و منچسترسیتی بودند اما در نهایت ناباوری حتی یکی از طرفین هم به نیمه‌نهایی نرسیدند.

 حالا 2 عامل حذف آنها، اولین بازی دور رفت مرحله نیمه‌نهایی را از ساعت 23:30 امشب (سه‌شنبه به وقت تهران) به میزبانی ورزشگاه جدید تاتنهام انجام خواهند داد. در یکسو، آژاکس با  پیروزی در زمین رئال مادرید و یوونتوس برای اولین بار از فصل 1997-1996 به نیمه‌نهایی رسیده و از سوی دیگر تاتنهام با از بین بردن رویای چهارگانه منچسترسیتی درحال لذت بردن از بزرگ‌ترین پیشروی تاریخ معاصرش در میادین اروپایی است.

غایبان بازی

مین، ستاره آماده کره‌ای تاتنهام به علت 3 اخطاره شدن این بازی را از دست داده و هری کین هم کماکان به علت مصدومیت دور ازمیادین است. در خط میانی تاتنهام هم وینکس و سیسوکو به دلیل مشابه کین قادر به همراهی نیستند. بانده، ایتینگ و مازاروئی هم غایبان آژاکس را تشکیل می‌دهند.

 رویارویی‌های قبلی

 تنها 2 بازی قبلی 2 تیم در فصل 1981-1980 جام در جام شکل گرفت؛ جایی که تاتنهام در بازی رفت در زمین آژاکس به برتری 3 – یک دست یافت و در بازی برگشت هم به پیروزی 3 – صفر رسید.

نکات کلیدی

*آژاکس در 8 بازی خارج از خانه اخیر اروپایی شکست نخورده است.

*تاتنهام برای اولین بار در شیوه فعلی و به طور کلی برای دومین بار در تاریخ به نیمه‌نهایی این رقابت‌ها راه یافته است.

*تاتنهام هاتسپر به هفتمین باشگاه انگلیسی پس از منچستریونایتد، لیورپول، آرسنال، چلسی، منچسترسیتی و لیدزیونایتد بدل شد که موفق به حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا می‌شود.

ترکیب احتمالی

تاتنهام: یوریس، فرتونگن، آلی، اریکسن، سانچس، آلدروایرلد، تریپیر، دایر، وانیاما، روس و مورا

آژاکس: اونانا، زیاش، فن‌دی‌بیک، ‌دی‌یونگ، نرس، تادیچ، فلتمن، دی‌لیخت، بلیند، تالیافیگو و شونه

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما