فوتبال جهان| طعنه و تذکر توخل به یک خبرنگار پس از توقف پاری‌سن‌ژرمن مقابل استراسبورگ + عکس

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن شب گذشته (یکشنبه) در دیداری خانگی از هفته سی‌و‌یکم لوشامپیونه مقابل میهمانش استراسبورگ با تساوی 2 بر 2 متوقف شد و فرصت کسب قهرمانی زودهنگام را از دست داد و حالا باید یک هفته دیگر منتظر بماند.

بعد از این بازی توماس توخل، سرمربی PSG با یک خبرنگار درگیری لفظی کوتاهی داشت. این خبرنگار که نامش لوران پاگانلی است، بعد از بازی در حالی که پیراهن تیم استراسبورگ را به تن داشت با دروازه‌بان این تیم مصاحبه‌ای انجام داد که این حرکت او به مذاق سرمربی آلمان تیم میزبان خوش نیامد.

توخل پس از بازی خطاب به پاگانلی گفت: شما خبرنگار هستید اما پیراهن تیم حریف را به تن می‌کنید؟ انکار می‌کنید اما من خودم شما را با آن پیراهن دیدم. دفعه بعد این حرکت تکرار نخواهد شد.

پاری‌سن‌ژرمن صدرنشین با این تساوی فاصله خود با تیم دوم جدول لیل را به 20 امتیاز افزایش داد در حالی که یک بازی هم کمتر دارد. به این ترتیب قهرمانی مردان توخل به بازی بعدی‌شان مقابل لیل در بازی شنبه هفته آینده موکول شد. با این حال آنها شب گذشته می‌توانستند جشن قهرمانی را در حضور هواداران خودشان برگزار کنند که این فرصت از دست رفت.

توخل با وجود آنکه هیچ خطر جدی شانس قهرمانی‌اش را تهدید نمی‌کند، بابت فرصت از دست رفته افسوس خورد و آن را تقصیر خودش دانست تا بازیکنانش. این در حالی بود که در نیمه دوم بازی چوپو موتینگ، یک موقعیت صد درصد گلزنی را از دست داد. در واقع او با ممانعت از عبور توپی که داشت از خط دروازه حریف رد می‌شد، در نقش دفاع آخر حریف ظاهر شد و تیمش را از رسیدن به یک گل حتمی محروم کرد.

توخل افزود: در نیمه اول، کنترل ضدحملات حریف سخت بود. ما با وجود دو مهاجم موفق نبودیم و به همین دلیل سیستم بازی‌مان را تغییر دادیم و چوپو موتینگ در خط حمله تنها بود. استراسبورگ موقعیت‌هایی داشت. بسیاری از بازیکنان ما در این بازی نبودند. آنها خسته بودند و ما نتوانستیم گل سوم را بزنیم. فرصت خوبی برای مسجل کردن قهرمانی‌مان بود اما موفق به انجام این کار نشدیم و این مسئولیت من است. بازیکنان بسیار سخت هستند، هم از نظر فیزیکی هم از نظر ذهنی و ما چندین بازیکن خود را نداشتیم. گزینه ابتدایی این بود که بازی را کنترل کنیم نه اینکه به هرقیمی حمله کنیم. من این تصمیم را گرفتم و مسئولیتش با من است.

قهرمانی این فصل پاریسی‌ها، ششمین قهرمانی آنها در 7 فصل اخیر لیگ دسته اول فرانسه خواهد بود، هرچند آنها امسال یک بار دیگر در صعود به مراحل پایانی لیگ قهرمانان اروپا ناکام ماندند و در مرحله یک هشتم نهایی به دست منچستریونایتد حذف شدند.

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما