فوتبال جهان| دلیل سکوت هوینس درباره خط خوردن 3 بازیکن بایرن از تیم ملی آلمان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یواخیم لو اخیراً در تصمیمی عجیب اقدام به کنار گذاشتن ژروم بواتنگ، متس هوملس و توماس مولر از تیم ملی فوتبال آلمان کرد، اتفاقی که تعجب خیلی‌ها از جمله دیتمار هامان را برانگیخت. اسطوره فوتبال آلمان ضمن انتقاد از تصمیم یواخیم لو به شبکه تلویزیونی «اسکای» گفته بود: وقتی این خبر را خواندم، نمی‌توانستم باورش کنم. فکر می‌کنم اتفاقی باید افتاده باشد. اگر قرار بود این سه بازیکن از ترکیب تیم ملی کنار گذاشته شوند، درستش این بود که بعد از جام جهانی 2018 این اتفاق می‌افتاد و مردم هم این تصمیم را درک می‌کردند. من نمی‌توانم این تصمیم یواخیم لو را درک کنم. این سه بازیکن – مولر، بواتنگ و هوملس – سزاوار چنین رفتاری نبودند.

اولی هوینس، رئیس باشگاه بایرن مونیخ اما می‌گوید که عمداً نسبت به این اتفاق واکنش نشان نداده است. او در این باره به مجله رسمی باشگاه بایرن مونیخ گفت: اگر من نظرم را در این خصوص – کنار گذاشتن سه بازیکن بایرن مونیخ از تیم ملی آلمان – می‌گفتم، این موضوع در اینترنت موجی به راه می‌انداخت و پیش می‌رفت. در واقع با سکوت در این زمینه خواستم خودم و البته یواخیم لو را مصون نگه دارم.

رئیس باشگاه بایرن مونیخ همچنین در خصوص مسیر حرفه‌ای خود نیز اظهار داشت: به غیر از پرونده مالیاتی‌ام، در دوران حرفه‌ای خود مرتکب اشتباه جدی نشده‌ام. من عاشق این حرفه هستم و جان و دلم را در این راه سرمایه‌گذاری کرده‌ام. در این حرفه باید شجاعت لازم از صمیم قلب را برای گرفتن تصمیم‌های سخت داشته باشید.

هوینس که در ماه مارس 2014 به فرار مالیاتی متهم شد، پس از گذراندن نیمی از محکومیت سه سال و نیم زندانش، آزاد شد. او در طول مدتی که در زندان بود، روزها در آکادمی باشگاه بایرن‌مونیخ و در فوتبال پایه این باشگاه خدمت‌رسانی می‌کرد و شب‌ها را هم در زندان سپری می‌کرد. طبق قوانین آلمان مجرمی که نیمی از دوران محکومیت خود را سپری کرده باشد و در صورتی که برای اولین بار زندانی شده باشد، می‌تواند درخواست آزادی مشروط را به مقامات قضایی بدهد.

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما