فرشاد کرمی: واگذاری استخر آزادی به بخش خصوصی فاجعه است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، استخر قهرمانی آزادی یکی از دو مجموعه تحت نظر فدراسیون شنای ایران است. تنها استخر متناسب با استانداردهای جهانی که همچون استخر بین‌المللی 9دی محل تمرینات تیم‌های ملی شنا، شیرجه و واترپلو کشورمان محسوب می‌شود.

فضایی که حالا زمزمه واگذاریش به بخش خصوصی شنیده می‌شود.اتفاقی که پیش تر هم مطرح بود، اگرچه پذیرش از دست دادن تنها استخر استاندارد تیم ملی شنا غیر قابل باور بود اما این روزها بحث واگذاری استخر آزادی به بخش خصوصی جدیت بیشتری گرفته است.

فرشاد کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در این باره گفت: موضوع واگذاری استخر آزادی به بخش خصوصی و از دست دادن آن  برایم مثل یک شوخی است. این استخر تنها استخر متناسب با استانداردهای جهانی و محل تمرین تیم ملی شنا است.

وی افزود: از دست دادن این استخر در واقع یک فاجعه برای تیم ملی شنا محسوب می‌شود. در صورت این اتفاق  پیشرفت شنا نیز متوقف خواهد شد و اصلا بهتر است شنا را دیگر تعطیل کنیم. چرا که تنها استخری که می‌توان رکوردهای ملی را ثبت کرد استخر آزادی است.

عضو کمیته فنی شنا ادامه داد: باور این اتفاق برایم سخت است‌. کشورهای دنیا هزینه‌های سنگینی برای پیشرفت شنا می‌کنند و ما تنها استخری که می‌توانیم تمرینات تیم ملی و تمامی کارهای پایه‌ای را در آن انجام بدهیم را واگذار می‌کنیم.

کرمی یادآور شد: چراغ شنای ایران در  استخر آزادی روشن است. با واگذاری آن در واقع سمبل و مظهر این رشته را نابود می‌کنیم. امیدوارم این اتفاق رخ ندهد چرا که رشته شنا نابود خواهد شد.

وی تصریح کرد: از مسئولان وزارت ورزش و جوانان خواهش می‌کنم که از رشته شنا حمایت کنند و استخر آزادی را برای خانواده شنا حفظ کنند.

رئیس اسبق کمیته شنا اظهار داشت: فدراسیون شنا تمام توان خود را به کار گرفته است و با وجود شرایط اقتصادی  و بودجه اندکی که در اختیار دارد  برنامه ریزی ویژه‌ای را برای تیم ملی شنا در نظر گرفته است. با توجه به رکوردهای بازیکنان امید زیادی به کسب رکورد ورودی المپیک داریم.

فرشاد کرمی گفت: در حال حاضر 5-6 شناگر داریم که توانایی کسب رکوردهای ورودی المپیک را دارند. من مطمئنم اگر طبق برنامه ریزی های طراحی شده پیش برویم سهمیه ورودی المپیک 2020 را کسب خواهیم کرد. البته مهم ترین اصل برای رسیدن به این هدف داشتن استخر استاندارد است.

وی عنوان کرد: با از دست دادن استخر آزادی در واقع موجودیت رشته شنا را از بین خواهیم برد. این در حالی که شناگران ما خود را برای کسب سهمیه‌های ورودی المپیک آماده می‌کنند.

 

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما