سلطانی‌فر: هرجا منافع ملی و تمامیت ارضی به خطر افتاده، سپاه با همه توان به میدان آمده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در مراسم تجلیل از ایثارگران و جانبازان وزارت ورزش و جوانان در سالروز میلاد باسعادت حضرت اباالفضل العباس (ع) و روز جانباز با تبریک اعیاد شعبانیه، آغاز سال جدید را نیز به مردم بویژه جامعه ورزش و جوانان تبریک گفت و طلیعه امسال را بدلیل بارش رحمت الهی خوب توصیف کرد و اظهار داشت:کشور ما در یک منطقه آب و هوایی خاص قرار دارد که 10 تا 11 سال را در خشکسالی سپری کردیم و در شرایطی که در نزدیک به 6 هزار روستا که کشاورزی در آن نابود شده بود، حتی اب آشامیدنی را نیز با تانکر منتقل می‌کردیم، تا جایی که در این 10 تا 15 سال گذشته در حدود 5 تا 6 میلیون نفر از سکنه روستا که تولید کننده بود، به خاطر خشکسالی به حاشیه شهرها مهاجرت کرده و از تولید کننده به مصرف کننده تبدیل شدند و اقتصاد کشاورزی ایران به شدت آسیب دید.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: بر اساس برآوردهایی که صورت گرفته، میزان نزولات رحمت الهی بیش از 80 میلیارد مکعب برآورد شده است و ظرفیت بسیاری از سدها پر شده و یک ذخیره بسیار مناسبی از منابع آبی برای سال‌های آینده داریم و 40 تالاب کشور که خشکسالی باعث شده بود ریزگردها در خوزستان بوجود آیند، اما حتی اگر از امروز یک قطره باران نبارد حداقل تا دو سه سال آینده شاهد ریزگردها در خوزستان نخواهیم بود و سفره‌های آب های زیرزمینی هم تغذیه شده است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه اگر چه به دنبال این بارش های وسیع و وقوع سیل در برخی استان ها هموطنان‌مان دچار خسارت شدند، گفت: از جهت ذخایر ارزشمند آبی کشور بسیار حائز اهمیت و ارزشمند بود و براساس ذخایر آبی که در این مدت بوجود آمد و بارندگی هایی که در دو، سه هفته آینده خواهیم داشت، ارزش آبی که استحصال شده است بیش از 200 هزار میلیارد تومان است، اما میزان خسارت هایی که وارد کرده بین 25 تا 30 هزار میلیارد تومان است.

سلطانی‌فر وحدت، همدلی و حماسه بزرگ مردم بعد از وقوع سیل در استان های مختلف را ستود و تاکید کرد: این همراهی و وحدت مردم بعد از بارش‌ها یکی از مزایایی بود که وجود داشت . البته آنچه مسلم است باید به اتفاق دولت و مردم تلاش کنیم تا آثار و عوارض این سیل را کاهش بدهیم.

وی به حضور جامعه ورزش و جوانان در کنار سیل زدگان را از همان آغازین روز سال 98 اشاره کرد و اظهار داشت: همه استان ها،فدراسیون ها و هیئت های ورزشی سیل زدگان را حمایت کردند و بیش یک هزار و 100 مکان ورزشی در اختیار سیل زدگان قرار گرفت و 2500 سازمان مردم نهاد نیز برای کمک به مناطق سیل زده امکانات خود را بسیج کردند .

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی را که همواره مقابل استکبار جهانی سربلند بوده و مقاومت با ارزشی داشته مورد توجه قرار داد و گفت: در طول این سال ها آمریکا به همراه رژیم اشغالگر قدس همه تلاش خود را برای مبارزه با ایران اسلامی انجام داده اند اما همواره پیروزی های بزرگی نصیب ما شده است و نمونه بارز آن پیروزی در جنگ هشت ساله که طلایی ترین دوران دفاع مقدس را برای ایران رقم زد .

سلطانی‌فر حرکت نابخردانه آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک سازمان تروریستی را یک دشمنی بارز دیگر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: این حرکت جاهلانه و ناجوانمردانه خوش‌خدمتی به حزب حاکم رژیم صهیونیستی بوده است و همواره در 40 سال گذشته این پیوند نامیمون بین آمریکا و رژیم صهیونیستی که از سوی یکی دو کشور مرتجع منطقه هم حمایت می شدند بر ضد نظام ما وجود داشته و عجیب است که داعش، القاعده و طالبان را نیز با حمایت خودشان بوجود آوردند و هر آنچه تاوان داشتند بکار گرفتند تا در کشورهای اطراف ایران کانون تشنج بوجود آورند، ولی سپاه پاسداران به خوبی وارد عمل شد و با تدبیر و دور اندیشی مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، سپاهیان از سوریه و عراق با کمک نیروهای مسلح آن کشور ها دفاع کردند و داعش و مزدوران آمریکا و اسراییل را سرکوب کردند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در شرایطی کشوری مانند آمریکا یک نیروی نظامی رسمی در کشور دیگر را که در قانون اساسی فعالیت آن تصریح شده تروریست اعلام می کند که برخلاف تمام قواعد بین المللی است و در تاریخ روابط بین المللی سابقه نداشته است.

سلطانی‌فر بار دیگر با دفاع از عملکرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: هر جا حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و منافع ملی به خطر افتاده سپاه با تمام توان به میدان آمده است و مقابل جریان‌های تریروستی قرار گرفته و دنیا واقف است که چه کشوری داعش را بوجود آورد و چه کسانی می خواستند حکومت رسمی عراق و سوریه را ساقط کنند.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: این حرکت آمریکا نه تنها تشتت را بوجود نیاورد و به اختلافات دامن نزد بلکه به شدت پایه های وحدت ملی را تحکیم کرد و تمامی جناح های سیاسی هر چند که ممکن است در اداره کشور با هم اختلاف سلیقه داشته باشند اما همه با قدرت پشتیبان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.

وی آینده کشور را بسیار روشن پیش بینی کرد و ادامه داد: این ملت با صلابت و استواری و با تمام قدرت و توان و اقتدار در این رویارویی و کشمکش هم سربلند خواهد بود .

وزیر ورزش و جوانان در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد: همواره تاکید داشته‌ام که از ظرفیت ایثارگران و جانبازان در وزارت ورزش و جوانان بیشتر استفاده کنیم و از توانمندی 1800 نفری جانبازان استفاده بهتر داشته باشیم تا فضای وزارتخانه را معطر به ارزش های انقلاب اسلامی نگاه داریم.

 

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما