رئیس کمیته المپیک کرواسی: ووشوی ایران، چین را کنار زده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، «زلاتکو ماتسا» رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی و هیئت همراه، عصر امروز (یکشنبه) در آکادمی ووشو حضور یافتند.

در ابتدا ماتسا و دیگران از تمرینات تالوکاران کشورمان بازدید و عملکرد آنان را تحسین کردند. سپس نشست صمیمانه ای بین حاضرین برگزار و تفاهم‌نامه همکاری بین فدراسیون ووشوی ایران و کمیته ملی المپیک کرواسی به امضای «مهدی علی نژاد» و «زلاتکو ماتسا» رسید.

علی نژاد در این نشست توضیحاتی در خصوص روند ساخت آکادمی ووشو ارائه کرد و گفت: فدراسیون ووشوی ایران از 15 سال قبل فعالیت خود را آغاز کرد و در 12 سال اخیر، ریاست آن برعهده من بوده است.

وی ادامه ادامه داد: در این سال ها به مقام قهرمانی رقابت های جهانی بزرگسالان و جوانان رسیدیم و در بازی های آسیایی نیز برای کاروان ورزشی ایران افتخار آفرین بوده ایم. همچنین کرسی های متعددی در آسیا و جهان در اختیار داریم.

رئیس فدراسیون ووشوی ایران سپس به موفقیت بانوان ووشوی ایران در عرصه های مختلف اشاره کرد و گفت: بانوان ووشوکار ایران با حجاب اسلامی در میادین بین المللی به مدال های متعددی رسیده اند و هم پای تیم آقایان، افتخار آفرینی کرده اند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی ووشو سپس توضیحاتی در خصوص بخش های مختلف این رشته (تالو و ساندا) ارائه کرد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

در ادامه رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی گفت: ابتدا باید بگویم که به طور یقین چینی ها به عنوان صاحبان این رشته در سطح جهان از موفقیت های متعدد ایران ناراحت هستند

ماتشیا گفت: باید از رئیس فدراسیون ایران به خاطر کمک هایی که در این چند روز به ما داشت قدردانی کنم. او به خوبی ما را از شرایط ووشوی جهان و ایران آگاه کرد.

وی گفت: پیش از این گمان می کردم که ووشو تنها رشته ای فیزیکی است، اما امروز با تماشای تلاش تالوکاران به خوبی دریافتم که تمرکز نیز نقش مهمی در این رشته دارد.

رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی گفت: پیش از سفر به ایران، ملاقاتی با رئیس فدراسیون ووشوی کرواسی داشتم که او به من اعلام کرد که علی نژاد در سال های اخیر کمک زیادی به ووشوی کرواسی داشته است. در راستای این کمک و همکاری ها به زودی یکی از ووشوکاران ما همراه با مربی خود به ایران سفر می کند تا برای حضور در رقابت های جهانی آماده شود.

وی تصریح کرد: ما نیز باید تلاش کنیم تا امکاناتی چون آکادمی ووشوی ایران داشته باشیم و مسیر پیشرفت را طی کنیم.

ماتسا در ادامه از علی نژاد خواست تا یک مربی کاربلد ووشوی ایران را برای آموزش مربیان و ووشوکاران این کشور به کرواسی اعزام کند.

همچنین پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک ایران نیز با تمجید از مدیریت مهدی علی نژاد، توضیح داد: این آکادمی و موفقیت های ووشوی ایران در سال های اخیر با بهره بری از مدیریت توانمند رئیس فدراسیون ایران به دست آمده است.

در پایان این نشست صمیمانه، هدایا و یادبودهایی بین طرفین ردو بدل شد.

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما