ذوالفقاریان: مشکل فشنگ همیشه وجود داشته/ با همین امکانات کم هم نتایج خوبی کسب کردیم

امیرسیاوش ذوالفقاریان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد تیراندازی در سال 97 اظهار داشت: سال 97 برای من سال خوبی بود و در سه مسابقه مهم زندگی‌ام شرکت کردم. ابتدا در بازی‌های آسیایی  اندونزی و سپس در مسابقات قهرمانی جهان در کره جنوبی شرکت کردم. در نهایت هم المپیک نوجوانان در بوینس آیرس را تجربه کردم. البته مدال انفرادی نداشتم ولی در قهرمانی جهان به مدال نقره تیمی رسیدم. در سال 97 در ژاپن سهمیه المپیک نوجوانان را کسب کردم که یکی از مهم ترین افتخارات من است.

وی تاکید کرد: امیدوارم سال 98 برای من و تیراندازی سال خوبی باشد. ما المپیک 2020 را پیش رو داریم و هنوز سهمیه نگرفتیم اما ورزشکاران خوبی داریم و امیدوارم من و دوستانم اولین مدال آوران المپیک برای تیراندازی ایران باشیم.

وی در خصوص برنامه‌هایش گفت: یک ورزشکار باید تمریناتش را مداوم ادامه دهد. برنده شدن ملاک موفقیت نیست بلکه تسلیم نشدن است که اهمیت زیادی دارد. مانند تمام ورزشکاران حرفه‌ای تمام زمانم روی تمرین است و با توکل بر خدا امیدوارم به نتیجه برسم. تا کنون در این مسیر به خوبی پیش رفتم البته هنوز به آرزوهایم نرسیدم ولی پله‌های زیادی را بالا آمدم. امیدوارم در سال 98 و 99  بتوانم بهترین عملکرد را داشته باشم‌.

وی در خصوص امکانات لازم برای برای تیراندازی و حمایت از این رشته برای حل مشکل فشنگ‌و به روز کردن سلاح ها یادآور شد: رشته ما نسبت به سایر رشته‌ها هزینه بالاتری دارد و باید بیشتر دیده شود اما اینگونه نیست و این دیده نشدن‌ها مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.  اگر قهرمانان اسپانسر داشتند و دغدغه مالی نداشتند می‌توانستند بهتر کار کنند. مشکل فشنگ هم از اول بوده و وارد  کردن فشنگ سخت است اما باز هم با همین امکانات کم هم نتایج خوبی کسب کردیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ذوالفقاریان 17 سال سن دارد و حدود 5 سال است که تیراندازی را آغاز کرده است.

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما