دیدار مهرعلیزاده با رئیس کمیته ملی المپیک ترکیه/ برگزاری نشست فنی حضور ورزش‌های زورخانه ای در ترکیه

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نخستین جلسه هماهنگی جهت حضور ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی-2021-ترکیه، در محل کمیته ملی المپیک آن کشور درشهر استانبول برگزار شد.

در این دیدار که با حضور دکتر اوگور ادنر رییس کمیته ملی المپیک ترکیه و نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک IOC و دکتر محسن مهر علیزاده رئیس IZSF برگزار گردید طرفین به بررسی راه کارهای موجود برای حضور ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در پنجمین دوره از بازی های همبستگی کشورهای اسلامی که مقرر است در سال 2021 در شهر قونیه برگزار گردد به بحث و گقتگو نشستند.

دکتر ادنر ضمن اعلام علاقه به حضور این رشته ورزشی باعنایت به ریشه های فرهنگی مشترک و ارتباط نزدیک دو کشور ابراز امیدواری کرد با توجه به زمان مناسب باقی مانده شرایط به گونه ای رقم بخورد که این رشته ورزشی همچون دور قبل بازی ها در باکو، در این دوره از بازی ها نیز حضور پیدا کند.

در این دیدار مهرعلیزاده رییس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیز ضمن ابراز خرسندی از میزبانی این دوره از بازی‌ها در کشور ترکیه با اشاره به حضور موفق این رشته در دور قبل ،برنامه های استراتژیک IZSF را جهت توسعه این رشته در میان کشورهای عضو فدراسیون بین المللی همبستگی کشورهای اسلامی و علی الخصوص ترکیه اشاره کرد.

در این دیدار علی کرمیت اقلو عضو هییت اجرایی کمیته ملی المپیک ترکیه، امیر صدیقی رییس دفتر توسعه و همکاری های بین الملل IZSF و همچنین رایزن فرهنگی کنسولگری ایران در استانبول نیز حضور داشتند.

نشست فنی جهت حضور ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در پنجمین دوره از بازی های همبستگی کشورهای اسلامی با حضور نایب رئیس کمیه ملی المپیک و فدراسیون بین المللی همبستگی کشورهای اسلامی (ISSF) و دبیرکل کمیته ملی المپیک کشور ترکیه در استانبول با حضور رییس فدراسیون بین الملی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی برگزار گردید.

“نهاد استاد” نایب رییس فدراسیون بین المللی همبستگی کشورهای اسلامی ابراز امیدواری کرد باتوجه به حضور موفقیت آمیز و مناسب ورزش های زورخانه‌ای در «چهارمین دورۀ بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی – باکو 2017»  شاهد حضور این رشته در پنجمین دوره از بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در سال 2021 در کشور ترکیه و شهر قونیه باشیم.

همچنین خانم نسه گوندوگان دبیرکل کمیته ملی المپیک ترکیه ضمن تقدیر از اقدامات IZSF خواهان رشد و توسعه بیشتر این رشته در ترکیه شد.

در ادامه طرفین درخصوص راه کارهای همکاری های دوجانبه جهت رشد و توسعه این رشته در کشورهای عضو فدراسیون بین المللی همبستگی کشورهای اسلامی و ترکیه به بحث و گفتگو پرداختند.

 

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما