دادگر: منتقدان حوصله داشته باشند، سهمیه‌های جدید در راه است/ با حداقل‌ها در حال تمرین و آمادگی هستیم

علی دادگر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص مسابقات جهانی تیراندازی در چین و کسب سهمیه المپیک توسط نجمه خدمتی در این مسابقات، اظهار داشت: این سهمیه از دو منظر قابل توجه است. اول اینکه نخستین سهمیه کاروان ایران در المپیک 2020 به دست آمد و چراغ را تیراندازی روشن کرد. دوم  اینکه سهمیه خانم خدمتی نخستین سهمیه تیراندازی برای المپیک 2020 در دومین مسابقه بود. بر اساس آمارهای دور گذشته اولین سهمیه المپیک تیراندازی در پنجمین مسابقه جهانی کسب شده بود اما در این دوره در دومین مسابقه جهانی به  سهمیه رسیدیم.

وی افزود: ظرفیت کسب سهمیه بیشتر در مسابقات چین وجود داشت.گلنوش سبقت الهی با دو دهم امتیاز سهمیه را از دست داد.  الهه احمدی نیز با سه دهم امتیاز کمتر به فینال نرسیدف او اگر فینالیست شده بود می‌توانست به سهمیه برسد و ما هر دو سهمیه تفنگ بادی 10 متر را کسب می‌کردیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی تاکید کرد: تیراندازان ما تمام تلاش خود را به کار گرفتند و می‌توانند به سهمیه‌های بیشتری برسند. ما مسابقات جهانی مونیخ، برزیل و سپس مسابقات آسیایی را در بخش تفنگ و تپانچه برای کسب سهمیه در پیش داریم و دو رویداد فنلاند و آسیایی را نیز برای کسب سهمیه اهداف پروازی در پیش رو داریم. ما در مجموع 5 رویداد برای کسب سهمیه المپیک در تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی داریم و امیدواریم سهمیه‌های خوبی بگیریم به خصوص در مسابقات آسیایی چرا که اغلب کشورهای آسیایی سهمیه گرفتند و فرصت خوبی برای افزایش سهمیه داریم.

دادگر به اعزام تیراندازان به مسابقات جهانی مونیخ اشاره کرد و گفت: سوم خرداد مسابقات مونیخ را در پیش داریم. 7 روز زودتر بچه‌ها در  هانوفر اردو خواهند داشت تا با آمادگی بیشتر در مسابقات شرکت کنند و امیدواریم سهمیه‌های بعدی را در مونیخ کسب کنیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در واکنش به انتقادات نسبت به اعزام تیم اهداف پروازی به مسابقات امارات و لغو اعزام تپانچه مردان به چین، گفت: منتقدان باید حوصله به خرج دهند و به مرور ببینند چه سهمیه‌هایی و در چه رشته‌هایی کسب می‌شود سپس قضاوت کنند. من  همچنان معتقدم که تیم اهداف پروازی باید به مسابقات اعزام شود چون رکوردها نشان می‌دهد قابلیت کسب سهمیه را داریم. اهداف پروازی الان اهداف پروازی 4 سال پیش نیست که به مسابقات اعزام نشود‌. وقتی پروش‌نیا فینالیست می‌شود یا یگانه و خانم فرح‌پور به مدال کاپ آسیایی می‌رسند و آقای نیکخو رکورد بالا ثبت می‌کند یعنی در یک قدمی کسب سهمیه المپیک در این رشته هستیم.

دادگر یادآور شد: برای کسب سهمیه در همه رشته‌ها برنامه داریم و باید بجنگیم این دلیل نمی‌شود که چون اهداف پروازی یک پله از تفنگ و تپانچه پایین‌تر است، اعزام نشود. این اعزام‌ها برای اردو و تفریح نیست بلکه برای کسب سهمیه است. اهداف پروازی نیز نیازمند حمایت است و ما از تمام رشته‌های‌مان برای رسیدن به سهمیه حمایت می‌کنیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این سوال که آیا در مسابقات آینده تیم تپانچه مردان اعزام خواهد شد، گفت: اگر یک گروهی از رفتن به مسابقات محروم می‌شوند به دلیل پایین بودن رکوردها است. البته نمی‌توان یک نسخه واحد برای همیشه داشت بلکه متناسب با زمان و شرایط و سهمیه‌هایی که برخی از کشورها می‌گیرند، سیاست‌ها و برنامه‌ها تغییر می‌کند. ما در هیئت رئیسه و کمیته فنی با بررسی شرایط تصمیم می‌گیریم.

دادگر در خصوص بحث واردات  فشنگ و حمایت ویژه از فدراسیون به تسنیم گفت: هیچ کمک و حمایت ویژه‌ای در کار نیست و با حداقل‌ها در حال تمرین و آمادگی هستیم. امیدوارم با اعزام به آلمان هم موضوع اردوها حل شود و هم بحث مهمات. نهایتا هیچ گاه شرایطی که رقبا دارند را نداریم و با حداقل‌ها در میادین می‌جنگیم ولی بچه‌ها به قدری شایسته هستند که با کمترین‌ها پابه پای اروپایی‌ها و حریفانشان پیش می‌روند. امیدوارم بتوانیم حداقل رضایت بچه‌ها را جلب کنیم.

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما