اوجاقی: ووشو برای تکرار موفقیت‌ها تدارکات خوب می‌خواهد/ حضور در یک مسابقه بین‌المللی برابر با 2 ماه تمرین است

حسین اوجاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برنامه تیم‌های ملی ووشو جوانان و بزرگسالان اظهار داشت: اردوی تیم ملی جوانان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در برونئی از اواخر اردیبهشت ماه و اردوی تیم ملی بزرگسالان برای حضور در مسابقات جهانی چین از اواسط تیرماه برگزار خواهد شد. برای حضور در اردو نیز ورزشکارانی که در مسابقات قهرمانی کشور جوانان در اصفهان و بزرگسالان در اردبیل موفق به کسب مدال شدند و روی سکو قرار گرفتند به تیم ملی دعوت خواهند شد.

وی تاکید کرد: در کنار این نفرات ورزشکارانی که در سال گذشته در مسابقات جهانی و آسیایی موفق به کسب مدال شدند نیز به اردو دعوت خواهند شد. با شروع اردوها نیز این نفرات در هر وزن با یکدیگر مبارزه خواهند کرد تا در نهایت دو ووشوکار در اردو باقی بماند. این دو نفر نیز در سه دیدار به مصاف هم خواهند رفت و هر بازیکنی به دو پیروزی دست پیدا کند حضور خود را در ترکیب اصلی تیم ملی قطعی خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی ووشو در پاسخ به این سوال که تیم‌های جوانان و بزرگسالان برای حضور در مسابقات آسیایی و جهانی اردوی مشترک یا دیدار تدارکاتی خواهند داشت، گفت:  همه چیز بستگی به وضعیت مالی و بودجه فدراسیون دارد که متاسفانه در حال حاضر شرایط مالی ورزش چندان مناسب نیست. واقعیت این است که حضور در مسابقات بین‌المللی و اردوهای مشترک خیلی تاثیرگذار است.

اوجاقی خاطرنشان کرد: اگر تیم ملی ووشو در بازی‌های آسیایی  2018 اندونزی نتایج خوبی را کسب کرد، به این دلیل بود که ما قبل از مسابقات در دو رویداد تدارکاتی بین‌المللی حضور داشتیم. تیم ما ابتدا در مسابقات بین‌المللی جام پارس در گرگان حضور پیدا کرد و بعد از آن نیز یک ماه تمرینات مشترک با تیم اندونزی در تهران داشت که در موفقیت‌های تیم ملی بسیار تاثیرگذار بود. تکرار این شرایط نیازمند پول و شرایط مالی مناسب است. اگر شرایط مانند سال گذشته باشد و ما بتوانیم دیدارهای تدارکاتی و اردوی مشترک با تیم‌های خوب داشته باشیم، قطعا در روند موفقیت‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

وی در خصوص تکرار دستاوردهای گذشته تیم ملی ووشو در مسابقات جهانی آینده تصریح کرد: ورزشکاران و تیم ما پتانسیل و شخصیت قهرمانی و روی سکو رفتن را دارد، اما این شخصیت و کاراکتر قهرمانی نیازمند تمرین و تدارک خوب است. مطمئن باشید حضور در یک مسابقه بین‌المللی تدارکاتی برابر با 2 ماه تمرین است. همین موضوع باعث خواهد شد نتایج ما در مسابقات جهانی به شرایط بستگی داشته باشد و امیدوارم وزارت ورزش و کمیته المپیک حمایت کنند تا تیم ووشو همانند گذشته برای ورزش کشور افتخارآفرین باشد.

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما