انتخابی یورو 2020| ثبت پیروزی‌های خانگی برای اسپانیا و ایتالیا در گام نخست

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دور نخست مرحله انتخابی جام ملت‌های اروپا در سال 2020 با برگزاری چهار دیدار ادامه یافت که در مهمترین آنها از گروه F، تیم ملی اسپانیا قهرمان رقابت‌ها در سال‌های 2008 و 2012، در ورزشگاه مستایای والنسیا موفق شد میهمان خود نروژ را با نتیجه 2 بر یک شکست دهد.

گل نخست این بازی را رودریگو در دقیقه 16 برای اسپانیا به ثمر رساند. در ادامه جاشوا کینگ از روی نقطه پنالتی در دقیقه 64 کار را برای نروژی‌ها به تساوی کشاند، اما شش دقیقه بعد همین کار را سرخیو راموس برای اسپانیا انجام داد و ماتادورها را دوباره پیش انداخت. به این ترتیب اسپانیا همچون دو تیم دیگر این گروه، مالت و سوئد سه امتیازی شد.

در گروه J این رقابت‌ها نیز سه بازی برگزار شد که در مهمترین آنها تیم ملی ایتالیا در ورزشگاه داسیا آره‌نا شهر اودینه، میهمانش فنلاند را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد. نیکلا بارلا گل اول این دیدار را در دقیقه هفتم و مویس کین دومین گل را در دقیقه 74 به ثمر رساند.

 

در دیگر بازی‌های این گروه تیم ملی یونان با نتیجه 2 بر صفر و با گل‌های فورتونیس در دقیقه 46 و دونیس در دقیقه 80 میزبان خود لیختن‌اشتاین را 2 بر صفر شکست داد.

بوسنی نیز با نتیجه 2 بر یک بر میهمانش ارمنستان غلبه کرد. نخستین گل این بازی در دقیقه 33 توسط راد گکرونیچ زده شد و گل دوم را هم میلوسویچ در دقیقه 80 به ثمر رساند. در دقایق تلف شده نیمه دوم هنریک مخیتاریان یکی از گل‌های خورده را برای ارمنستان جبران کرد، اما این گل برای فرار تیمش از شکست کافی نبود.

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما