اعلام ترکیب تیم ملی دوومیدانی در مسابقات قهرمانی آسیا/ 24 ورزشکار در لیست انتظار

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی، پس از برگزاری مسابقات دوومیدانی انتخابی تیم ملی بزرگسالان برای اعزام به رقابت‌های قهرمانی آسیا (دوحه 2019)، روز گذشته سازمان تیم‌های ملی با حضور مجید کیهانی رئیس فدراسیون  با تشکیل جلسه‌ای در خصوص انتخاب ورزشکاران برتر جهت حضور در ترکیب تیم ملی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

تیمور غیاثی، دبیر و سخنگوی سازمان تیم‌های ملی در خصوص این جلسه اظهار داشت: مسابقات انتخابی تیم ملی را در دو بخش آقایان و بانوان طی روزهای 5 و 7 فروردین‌ماه برگزار کردیم و بلافاصله پس از پایان مسابقات بانوان با حضور رئیس فدراسیون و کارشناسان سازمان تیم‌های ملی در خصوص بررسی رکوردها و ورودی‌های ورزشکاران پرداختیم. البته تعدادی از ورزشکاران برتر که رکوردهای خوب و افتخارات برجسته‌ای را در کارنامه دارند و وررزشکارانی که به حدنصاب رسیدند با نظر همه اعضا در ترکیب تیم هستند. تعدادی از ورزشکاران نیز که رکوردهای آنها نزدیک به رکوردهای ورودی است بررسی کردیم و تصمیم گرفتیم طی یک مسابقه رکوردگیری، شانس مجددی برای اثبات برتری و کسب رکورد ورودی‌شان قائل شویم.

وی افزود: احسان حدادی، بهنام شیری، حسن تفتیان، امیر مرادی، حسین کیهانی، تکتم دستاربندان، مهسا میرزاطبیبی و مهدی پیرجهان 8 ورزشکاری هستند که با نظر همه اعضا پس از بررسی وضعیت آمادگی و رکوردهای به ثبت رسیده به ترکیب اصلی تیم ملی بزرگسالان ایران دعوت شدند.

غیاثی در ادامه در خصوص وضعیت دیگر ورزشکاران دعوت شده به مسابقه رکوردگیری گفت: قرار شد تعدادی از ورزشکارانی که رکوردهای آنها نزدیک به رکوردهای ورودی است، در روز پنجشنبه 15 فروردین ماه مورد ارزیابی مجدد قرار بگیرند تا در صورت ثبت رکورد ورودی به تیم ملی دعوت شوند. شاهین جعفری، محمدرضا طیبی، شاهین مهردلان و علی ثمری (پرتاب وزنه)، کیوان قنبرزاده و حسین بیزار (پرش ارتفاع)،  علی خدیور و مهدی رحیمی (400متر)، محمد جعفری آخماز، سیدامیر زمانپور و علی فهیمی (1500 متر)، مسلم نیادوست و بهزاد مصطفوی (3000 متر بامانع)، جلیل و خلیل ناصری (5000 متر)، میلاد سیار (110 متر بامانع)، سپیده توکلی و آیلین بابکی (پرش ارتفاع بانوان)، ریحانه آرانی و زهرا عرب رستمی (پرتاب چکش بانوان)، ژاله کاردان و الهام سمرقندی (پرتاب دیسک بانوان)، شهلا محمودی و محدثه ابراهیم پور (400 متر بامانع بانوان) ورزشکارانی هستند که به مسابقه رکوردگیری دعوت شده‌اند.

دبیر و سخنگوی سازمان تیم‌های ملی فدراسیون در پایان عنوان کرد: امیدوارم تیمی که به عنوان تیم ملی دوومیدانی ایران عازم مسابقات قهرمانی آسیا خواهد شد به شایستگی از حقانیت دوومیدانی ایران در آسیا دفاع کرده و با کوله باری از افتخارات به میهن بازگردد.

مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا اوایل اردیبهشت‌ماه در دوحه قطر برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما