اطری: برای حضور در آسیایی 10 کیلوگرم وزن کم کردم/ روی طلا تمرکز کرده بودم

رضا اطری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد کسب مدال طلای آسیا در روز گذشته اظهار داشت: از قبل تمام تمرکزم روی مدال طلا بود، سخت تمرین کرده بودم و خدا را شکر می‌کنم که به چیزی که می‌خواستم رسیدم.

وی ادامه داد: باید از غلامرضا محمدی، عباس حاج‌کناری و ابراهیم مهربان تشکر کنم که در این مدت خیلی به من کمک کردند. حاج‌کناری واقعا بی‌نظیر است، همه مربیانم به خصوص حاج‌کناری به لحاظ روحی روانی خیلی کمکم کردند. همه کشتی‌گیران از آن نوجوان گرفته تا بزرگسالان، فن زدن را بلدند، مهم این است که کشتی‌گیر چطور به لحاظ روانی جمع می‌شود.

ملی‌پوشان سبک‌وزن ایران در مسابقات جهانی 2017 و 2018 با اشاره به ناکامی‌های دو سال گذشته‌اش، خاطرنشان کرد: بعد از جهانی کشتی را رها کرده بودم و اصلا نمی‌خواستم دوباره روی تشک بروم، وزنم 10 کیلوگرم بالا رفته بود اما با کمک پدر و مادر عزیزم و مربی‌ام محمود حسن‌نیا و در ادامه با صحبت‌هایی که  کادرفنی تیم ملی با من داشتند و اعتمادی دوباره به من کردند 10 کیلو وزن کم کردم که در آسیایی کشتی بگیرم. به عشق کشتی و مردم، آرزویم هست که با مدال‌هایم مردم کشورم را خوشحال کنم.

اطری در مورد حریفانش تصریح کرد: آسیا همیشه سبک‌وزن‌های خیلی خوبی دارد. همه قوی و مدعی هستند. از سال 2012 به بعد که حسن رحیمی قهرمان آسیا شده بود، دیگر طلای 57 کیلوگرم آسیا را نگرفته بودیم. سکوی جهانی را تقریبا سکوی آسیایی تشکیل می‌دهد. تاکاهاشی هم اینجا بود که به کشتی‌گیر کره‌شمالی باخت و من هم در فینال حریف کره‌شمالی را شکست دادم. او سخت‌ترین حریفم در آسیایی چین بود.

ملی‌پوش وزن اول کشتی آزاد در پایان گفت: در کشتی به لحاظ پولی که چیزی نیست، فقط یک عشق است، عشق به مردم. دوست داری نتیجه بگیری که مردم کشورت حتی برای لحظاتی خوشحال شوند. حالا انگیزه‌ام بیشتر شده و تلاش می‌کنم که اگر ملی‌پوش جهانی هم بودم، بهترین عملکرد را در قزاقستان داشته باشم.

 

انتهای پیام/

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما