اتفاق عجیب در فدراسیون دوومیدانی؛ معرفی ورزشکار 30 ساله به عنوان مربی برای اعزام به قهرمانی آسیا

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم ملی دوومیدانی ایران قرار است اواخر ماه جاری به منظور شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا راهی قطر شود. چند روز قبل فدراسیون دوومیدانی اسامی 16 ورزشکار اعزامی به مسابقات را منتشر کرد که در بین آنها نام 11 ورزشکار آقا و 5 ورزشکار خانم به چشم می‌خورد.

احسان حدادی، بهنام شیری (پرتاب دیسک)، حسن تفتیان (100 متر و 200 متر)، حسین کیهانی (3000 متر بامانع و 5000 متر)، امیر مرادی (800متر و 1500 متر)، مسلم نیادوست(1500 متر و 3000 متر بامانع)، کیوان قنبرزاده (پرش ارتفاع)، مهسا میرزاطبیبی (پرش بانیزه)، تکتم دستاربندان (800 متر و 1500 متر)، شهلا محمودی (400 متر بامانع)، مهدی پیرجهان (400 متر بامانع)، ژاله کاردان (پرتاب دیسک)، الناز کمپانی (100 متر بامانع)، جلیل ناصری (5000 متر و 10000 متر)، علی فهیمی (800 متر) و شاهین مهردلان (پرتاب وزنه) 16 ورزشکاری هستند که در این رویداد حضور خواهند داشت.

علاوه بر 16 ورزشکار، نام 9 نفر دیگر در لیست کاروان اعزامی دیده می‌شود. در لیستی که به شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان ارائه شده، نام تیمور غیاثی سخنگوی سازمان تیم‌های ملی فدراسیون، مجید کیهانی رئیس فدراسیون، هاشم صیامی دبیر فدراسیون، هادی سپهرزاد و محسن ربانی به عنوان مربی، روسای هیئت‌های هرمزگان و خراسان شمالی، مسئول حراست و همچنین الناز کمپانی به چشم می‌خورد.

نکته عجیب در این لیست مربوط به نام الناز کمپانی می‌شود. کمپانی که ورزشکار بوده و قرار است در دوی 100 متر با مانع با حریفان رقابت کند، نامش در لیست همراهان به عنوان مربی دیده می‌شود. موضوع از این قرار است که در روزهای گذشته دبیر فدراسیون این درخواست را به حوزه مربوطه برای رد کردن نام کمپانی به عنوان مربی کرده است. دلیل این اقدام به عدم همراهی یک مربی خانم بازمی‌گردد.

ظاهراً در لیست اولیه که به شورای برون مرزی ارائه شده، نام مربی خانم قرار نداشته و همین موضوع ایراد لیست از جانب این شورا عنوان شده است. به همین دلیل مسئولان فدراسیون نام کمپانی را به عنوان مربی در لیست مجدد قرار دادند. این در حالی است که کمپانی 30 ساله قرار است در کورس رقابت با حریفان باشد و مشخص نیست با این تصمیم چقدر می‌تواند روی این دو وظیفه یعنی هم رقابت و هم مربیگری تمرکز کند.

باید به این موضوع اشاره کرد که هنوز لیست همراهان کاروان دوومیدانی قطعی نشده و ممکن است قبل از اعزام به قطر تغییراتی در آن صورت بگیرد.

 

انتهای پیام/


پاسخ دهید

دیدگاه شما